مطالب و مقالات آموزش ووکامرس

بهترین پلاگین تجهیز وردپرس و ووکامرس به ارسال پیام کوتاه (ملی پیامک)

برای کسانی که به استفاده از پلاگین ها و افزونه‌های خارجی یا ترجمه شده عادت کرده‌اند، مشاهده یک پلاگین وردپرس ایرانی که فوق العاده کاربردی باشد، می‌تواند عجیب به نظر برسد ولی با این وجود تیم ملی پیامک توانسته است با ایجاد پلاگین وردپرس ملی پیامک این امر را به انجام برساند.

 

باید بپذیریم که در حال حاضر حجم وسیعی از بارگذاری اطلاعات و نوشتن مطالب بر روی وب سایت ها با استفاده از سایت ساز ها و سیستم های مدیریت محتوا همانند وردپرس، ووکامرس، جوملا، پرتال و.. انجام می‌شود که اتفاقاً روند کار را ساده‌تر کرده و سرعت عمل وبمسترها را نیز افزایش می‌دهد، زیرا برای ایجاد هر وب سایت و فروشگاه اینترنتی نیازمند برنامه نویسی سنگین نخواهند بود و به سادگی می توانند وب سایت و فروشگاه خود را ایجاد کنند.

 

این مقدمه را به این دلیل عنوان کردم که یکی از بهترین پلاگین های ایجاد شده برای بازاریابی پیامکی که نزدیک به چند سال است در وردپرس بکارگرفته شده معرفی میکنم که مثبت آن نیز گزارش شده است. پلاگین مورد نظر ، پلاگین وردپرس ملی‌پیامک است که در این مطلب به شکل دقیق و با جزئیات به بررسی و معرفی آن خواهیم پرداخت.

چرا تبلیغات و بازاریابی پیامکی؟

اما قبل از اینکه بخواهیم وارد مبحث پلاگین وردپرس ملی پیامک شویم و در مورد  قابلیت‌های که در اختیار کاربران قرار می‌دهد بحث کنیم، بهتر است ابتدا تبلیغات و بازاریابی پیامکی را به همراه تأثیر آن بررسی کنیم که موضوع بسیار مهم و پرکاربردی است. در حال حاضر شیوه‌های مختلفی برای بازاریابی و تبلیغات در سطح دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد که هر کدام از آنها از مزایا و معایب خاصی برخوردارند. شاید بازاریابی ایمیلی و استفاده از رسانه‌های اجتماعی بیشتر شناخته شده باشند، اما تبلیغات پیامکی یکی از روش‌هایی است که کارآیی و تأثیر مثبت و شگفت انگیزی دارد. اگر به آمارهای ارائه شده توسط گروه‌های بازاریابی مختلف در سطح دنیا مراجعه کنیم، مطمئناً به این حرف ایمان خواهید آورد. به عنوان مثال:

 • پیامک هنوز هم به عنوان یک ابزار ارتباطی در بین ۹۶ درصد از دارندگان گوشی‌های همراه استفاده می‌شود؛
 • بازاریابی با استفاده از اس ام اس و تبلیغات پیامکی ۱۰ برابر تأثیرگذارتر از سایر شیوه‌هاست؛
 • هنوز هم بازاریابی پیامکی و استفاده از پنل اس ام اس در بین ۸۰ درصد از مشتریان جای نیفتاده است؛
 • جالب است بدانید که نرخ مشارکت در استفاده از پیامک تبلیغاتی حدود ۶ تا ۸ برابر بیشتر از ارسال ایمیل است؛
 • شاید باور نکنید، ولی به طور میانگین هر فرد در طول روز حدود ۱۵۰ بار تلفن خود را چک می‌کند؛
 • باور می‌کنید که ۹۸ درصد از پیامک‌های ارسالی شما توسط مخاطبان خوانده می‌شوند!
 • نرخ CTR در مورد پیامک ۱۹ درصد و در مورد ایمیل تنها 4.2 درصد است؛
 • اگرچه عجیب به نظر می‌رسد اما ۹۰ درصد کاربران عضو در باشگاه مشتریان از سرویس پیامکی راضی هستند.

حال اگر به صورت منصفانه به قضاوت تبلیغات پیامکی بپردازیم، مطمئنم به این نتیجه می‌رسیم که تبلیغات پیامکی می‌تواند حضور ما را در بازار تضمین کند و رونق شگفت انگیزی به کسب و کار ما ببخشد. اما در این میان شیوه‌های مختلفی برای ارسال پیامک وجود دارد که بهترین نرخ بازدهی را می توان با ارسال پیامک به بانک شماره مشتریان خود (کاربران وب سایت، خریداران و مشتریان) به دست آورد. پنل اس ام اس و وب سرویس ارسال پیامک ملی پیامک به همراه ماژول و پلاگین های اتصال به سیستم های مدیریت محتوا از خدمات ارائه شده توسط تیم ملی‌پیامک هستند که در مباحث جداگانه به آنها پرداخته خواهد شد؛ اما چیزی که در این مبحث بیشتر مد نظر بنده قرار دارد، استفاده از پلاگین وردپرس ملی پیامک است که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

چرا پنل و سامانه ارسال پیام کوتاه تکی و انبوه؟

در مطالب قبلی به مزایا و اهمیت استفاده از پنل اس ام اس پرداختیم و در آن به این نتیجه رسیدیم که پنل اس ام اس از لحاظ اقتصادی (هزینه نسبت به دیده شدن) و سرعت عمل می‌تواند بازدهی کار ما را بیش از پیش افزایش دهد و به رونق بیشتر در کسب و کار به ما کمک کند. بنابراین در این مقاله این موضوع را باز نمی‌کنیم و تنها به مهمترین ویژگی پنل اس ام اس می پردازیم، پنل اس ام اس نه تنها استفاده کاربران از تبلیغات پیامکی را راحت‌تر می‌کند، بلکه دسترسی آنها به مخاطبان را به شکل ساده‌تر و ارزان‌تر فراهم می‌کند.

سامانه پیامکی از سوی دیگر امکاناتی به کاربر می‌دهد که می‌تواند وضعیت پیامک‌های ارسالی خود را بررسی کنند و از آنها گزارش تهیه کند. این گزارش‌ها می‌تواند شامل وضیعت پیامک‌های ارسالی (رسیده به گوشی، نرسیده به گوشی، رسیده به مخابرات، نرسیده به مخابرات)، گرفتن بازخورد از طرف مشتریان و… باشد. با این وجود یکی از جایگزین‌هایی که به مشتریان دارنده وب سایت و نرم افزار پیشنهاد می‌شود، پلاگین وردپرس ملی‌پیامک است که تمامی قابلیت‌های پنل اس ام اس و بازاریابی پیامکی را در یک بسته کامل در اختیار کاربران قرار می‌دهد. خب! حالا بریم سراغ پلاگین وردپرس ملی پیامک!

پلاگین وردپرس ملی پیامک چیست؟

با تعاریف تخصصی و واژه‌های پیچیده برای تعریف پلاگین کاری نداریم و می‌خواهیم پلاگین وردپرس ملی پیامک را به یک شکل ساده و قابل فهم تعریف کنیم. این پلاگین همانند سایر پلاگین های نصب شده بر روی وردپرس، به سادگی و در کوتاهترین زمان ممکن نصب و راه اندازی می‌شود و امکانات متفاوتی را در اختیار مدیر و کاربران وب سایت قرار می‌دهد و شرایط ارسال پیام کوتاه در قالب‌های مختلف و در زمان های مورد نظر فراهم می سازد، با استفاده از پلاگین ملی پیامک می توانید کاربران بیشتری را درگیر وبسایت خود کنید و با جمع آوری شماره موبایل کاربران و مشتریان وب سایت، امکان کنترل وضعیت پیام‌های ارسالی و در نتیجه تبلیغات پیامکی در اختیار شما قرار می گیرد و به سادگی و بدون محدودیت می‌توانید با مخاطبان و مشترکین خود در ارتباط باشید.

با این تفاسیر پلاگین وردپرس ملی پیامک می‌تواند بسیاری از محدودیت‌ها و سختی‌های استفاده از سایر سرویس‌های پیامکی را از بین ببرد و با استفاده از آن سیستم خود را به شکلی طراحی کنید که در زمان‌های مشخص شده برای کاربران و مشترکین خود پیامک ارسال کنید.

هدف از نصب پلاگین وردپرس ملی پیامک

بعد از معرفی پلاگین باید بدانید که برای چه اهدافی می توانید از پلاگین ملی پیامک استفاده کنید؟ چه تأثیری بر یک کسب و کار می‌تواند داشته باشد؟ آیا به رونق بازاریابی یک شرکت یا سایت کمک می‌کند؟ آیا به ارتباط مؤثر بین مدیریت سایت کاربران و مخاطبان کمک می‌کند؟  هدف اصلی استفاده از این پلاگین در موارد زیر خلاصه می‌شود:

 • ارتباط مستقیم بین مدیریت وب سایت و کاربران آن با سریع‌ترین و راحت‌ترین شیوه ممکن؛
 • ارائه گزارش از وضعیت ثبت نام کاربران جدید؛
 • مدیریت کاربران ورودی جدید و ارسال پیام مبنی بر تأیید ثبت نام آنها (verify)؛
 • مدیریت کاربران آنلاین و موجود در سایت با ارائه گزارش به مدیریت سایت؛
 • ارسال وضیعت سفارش به مشتریان؛
 • امکان کنترل خبرنامه و سایر بخش‌های وب سایت به شکل مناسب؛
 • اتصال به فرم ساز همانند contact form 7 و gravity form؛
 • تاییدیه پیامکی برای ثبت نام کاربران؛
 • تاییدیه پیامکی برای ثبت سفارش؛
 • و…

پلاگین وردپرس ملی پیامک چه امکاناتی را در اختیار ما قرار می‌دهد؟

با توجه به تعداد امکانات زیاد پلاگین ملی پیامک، برای سادگی بیشتر، امکانات مهم پلاگین را ببر اساس دسته بندی آورده ایم:

اطلاع رسانی به کاربران

اطلاعاتی که پلاگین ساخته شده توسط گروه ملی پیامک می‌تواند در اختیار کاربران قرار دهند به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 • اطلاع از انتشار پست جدید: کاربران از انتشار پست‌های جدید با تایید مدیریت وب سایت و با استفاده از پیامک مطلع می‌شوند و اطلاعاتی در مورد آن پست پیدا کرده که در صورت نیاز برای مطالعه آن مراجعه می‌کنند.
 • ارسال پیام خوش آمدگویی و تأیید ورود کاربر: زمانی که کاربران جدید قسمت اشتراک وبسایت را پر کرده و به اصطلاح عضو جدید یک وبسایت می‌شوند، یک پیامک مبنی بر خوش آمدگویی و تأییدیه ورود کاربر (اتصال با gravity form) برای آنها ارسال می‌شود.
 • تأیید اشتراک کاربران: این پیامک برای وب‌سایت‌هایی که اشتراک آن‌ها نیاز به تأیید مدیر سایت دارد مناسب است و هنگامی که اشتراک آنها مورد تأیید قرار می‌گیرد، یک پیامک توسط پلاگین برای آنها ارسال می‌شود و وضعیت کاربری آنها مشخص می‌شود.
 • تأیید سفارشات: به کمک امکان تایید سفارشات، کاربر در زمان ثبت سفارش باید شماره موبایل خود را تایید کند تا سفارش با موفقیت ثبت گردد.
 • اتصال به دفترچه تلفن: تمامی شماره موبایل های کاربران شما در دفترچه تلفن پلاگین وردپرس و دفترچه تلفن پنل ملی پیامک قابل مشاهده و استفاده است.
 • ارسال پیام صوتی: در صورتی که پیامک شما به دست مخاطب نرسد، سامانه با استفاده از پیامک صوتی متن شما را به صورت خودکار تبدیل به صوت و ارسال می کند.

اطلاع رسانی به مدیریت وبسایت

اما ارسال پیام و دریافت پیام فقط مختص به کاربران و مخاطبان وب سایت نمی‌شود و پلاگین وردپرس ملی پیامک این امکان به مدیران وب‌سایت‌ها نیز می‌دهد که از قابلیت‌های آن برای مدیریت وبسایت وردپرسی خود استفاده کنند:

 • ارائه گزارش از فعالیت‌های مختلف: بخش گزارش گیری در این پلاگین برای مدیریت وبسایت اهمیت بسیاری دارد و اطلاعات کاملی در مورد کاربران و مخاطبان وب سایت به مدیریت ارائه می‌دهد. این قابلیت برای کسانی که به طور دائم نمی‌توانند سایت خود را کنترل کنند، بسیار مفید است.
 • ارسال پیام: در قسمت ارسال پیام به مدیران این امکان داده می‌شود که برای گروه خاصی از مخاطبان و کاربران پیامک ارسال کنند و آنها را از یک سری شرایط خاص آگاه کند.
 • دریافت پیام: باید پذیرفت که در مدیریت وب سایت، داشتن ارتباط یک طرفه چندان میسر نیست و مدیران باید امکان دریافت پیام و بازخورد را داشته باشد. پلاگین وردپرس ملی پیامک این امکان را نیز برای آنها فراهم آورده است.
 • ارسال پیام در زمینه ثبت نام کاربر جدید: مدیریت وب سایت‌های مختلف می‌توانند فضای این پلاگین را به شکلی تنظیم کنند که در زمان ثبت نام کاربران جدید به آنها اطلاع داده شود و یک پیامک برای آنها ارسال شود.
 • ارسال پیام در زمینه ورود کاربران: جالب است بدانید که این پلاگین امکاناتی را فراهم آورده است که زمان ورود کاربران را به مدیریت وب سایت‌ها خبر می‌دهد و یک پیامک مبنی بر ورود آنها ارسال می‌کند.

قابلیت اتصال به Contact form 7

این ابزار برای کسانی که به دنبال طراحی فرم (برای تماس با ما، مشاوره و…) هستند کاربرد دارد و اتصال آن به پلاگین وردپرس ملی پیامک این امکان را به آنها می‌دهد که از وضعیت ثبت و تکمیل شدن فرم توسط افراد جدید مطلع شوند. برای استفاده از این ویژگی لازم است که ابتدا Contact form 7 را بر روی وردپرس خود نصب کنید و زمینه فعال سازی آن را فراهم کنید. در مورد اتصال پلاگین به این بخش نیز می‌توانید به بخش تنظیمات عمومی پلاگین وارد شوید و  در قسمت اطلاع رسانی به سراغ گزینه ” هنگامی که یکی از فرم‌های این پلاگین تکمیل می‌شود، به شما پیام کوتاه ارسال شود؟”بروید و با زدن تیک آن، اتصال بین پلاگین و این بخش از افزونه را فعال کنید.

Gravity forms

با استفاده از این افزونه در وردپرس می‌توانید فرم‌هایی ایجاد کنید و در آن انواع المان‌های مختلف برای دریافت نام، مشخصات، شماره و حتی بارگذاری فایل به وجود بیاورید. این قسمت در مورد تأیید اشتراک و لغو اشتراک کاربران در بخش برنامه کاربر دارند و می‌تواند از این طریق پیامک هائی مبنی بر فعالیت آنها و عضویت آنها در خبرنامه ارسال کند.

همچنین با فعالسازی امکان ثبت نام کاربران جدید با استفاده از gravity form می توانید تاییدیه پیامکی ایجاد نمایید تا در زمان ثبت نام کاربران جدید، عضویت آن ها با استفاده از پلاگین و شماره موبایل درج شده، تایید گردد.

 

امکان سفارشی سازی فرم خبرنامه

یکی دیگر از قابلیت‌ها و مزایای پلاگین وردپرس ملی پیامک این است که می‌توانید در بخش خبرنامه خود فرم‌های ایجاد کنید و برای عضویت در خبرنامه، درخواست شماره تلفن داشته باشید. در حقیقت با استفاده از این پلاگین این شانس را خواهید داشت که در قسمت‌های مختلف سایت خود اقدام به ایجاد فرم‌های مختلف کنید و از این طریق اطلاعات بیشتری در مورد مخاطبان خود به دست می‌آورید. حتی امکان تغییر اندازه فرم خبرنامه و تغییر رنگ آن نیز با وجود این افزونه فراهم می‌شود و در حقیقت امکان سفارشی سازی و خلاقیت بیشتر در طراحی سایت را به شما می‌دهد.

 

امکان نصب بر روی ووکامرس

ووکامرس به عنوان یک افزونه مهم و اساسی در فروشگاه‌ها به کار گرفته می‌شود که امکان کنترل و بارگذاری محصول و خدمات را به مدیریت وب سایت ارائه می‌دهند. اما پلاگین وردپرس ملی پیامک می‌تواند شرایطی را فراهم کند که از آن برای موارد زیر استفاده کرد:

 • ارسال تأییدیه شماره موبایل قبل از ثبت سفارش به کاربر
 • ارسال پیامک هنگام ثبت سفارش محصول به مدیر
 • ارسال پیامک به کاربر بعد از ثبت سفارش
 • ارسال پیامک در مورد تغییر وضعیت سفارش در مراحل مختلف به کاربر
 • ارسال پیامک به کاربر برای اطلاع رسانی در مورد تغییر وضعیت سفارش و تکمیل آن
 • اطلاع رسانی به کاربر در مورد اضافه شدن یا تغییر وضعیت یادداشت یک سفارش

چگونه تنظیمات پلاگین وردپرس ملی پیامک را انجام دهیم؟

اکنون که با قابلیت‌ها و امکانات پلاگین وردپرس ملی پیامک آشنا شدیم، و برای نصب آن بر روی سیستم وردپرس وسوسه شدیم! نوبت به تغییر و تنظیمات اولیه و نهایی آن است که شرایط استفاده از آن را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

تنظیمات اولیه و عمومی

در این قسمت از پلاگین این شانس به شما داده می‌شود که اطلاعاتی مانند شماره خود را در آن وارد کنید و زمان اطلاع از رویدادهای مختلف را تنظیم کنید. همچنین در تنظیمات عمومی این قسمت نیز در نظر گرفته شده است که شماره کاربران و مخاطبان جدید وبسایت ذخیره شود.

ورود شماره موبایل مدیران

بخش شماره موبایل مدیر به این منظور در پلاگین تعبیه شده است که شما و سایر مدیران وبسایت، اطلاعات شماره تماس خود را در آن وارد کنید و زمانی که یک رویداد جدید، مانند ثبت نام کاربر جدید یا سفارش در فروشگاه، رخ می‌دهد پلاگین از طریق پیامک این رویداد را به شما اطلاع می‌دهد.

قرار دادن متن و امضای شخصی برای پیام‌ها

اگرچه استفاده از لفظ امضا در این مورد چندان مناسب به نظر نمی‌رسد، اما اگر به پیامک‌های تبلیغاتی توجه کنید، در انتهای آنها اطلاعاتی در مورد صاحب سایت یا شرکت به همراه و شماره تماس آورده شده است که به کمک پلاگین می‌توانید این قسمت را به پیامک‌های خود اضافه کنید و کاربران هنگام دریافت پیامک تبلیغاتی، این اطلاعات را نیز دریافت می‌کنند.

امکان ارسال پیام صوتی

امکان ارسال پیام صوتی یکی از قابلیت‌های جالب پلاگین وردپرس ملی پیامک است که مطمئناً شما نیز عاشق آن خواهید شد. جالب است بدانید زمانی که یک پیام متنی برای مخاطب خود ارسال می‌کنید، اگر به هر دلیلی مخاطب امکان دریافت آن پیامک را نداشته باشد، پلاگین می‌تواند با آن تماس صوتی برقرار کرده و پیام شما را به آنها برساند.

درخواست شماره تلفن از کاربران هنگام ثبت نام

در ین بخش می‌توانیم از کاربران خود به هنگام ثبت‌نام درخواست شماره تلفن داشته باشیم. در حقیقت با زدن این تیک، پلاگین هنگام ثبت نام کاربران جدید از آنها درخواست شماره تلفن می‌کند که در مراحل بعدی اقدام به ارسال پیامک به آنها کنید.

اشتراک گذاری شماره کاربران با سرویس ملی پیامک

یکی دیگر از قابلیت‌های جالب توجه این پلاگین، امکان اشتراک گذاری شماره کاربران با سرویس ملی‌پیامک است که جامعه آماری شمارا به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد. در حقیقت این شماره‌ها به سیستم ملی پیامک اضافه شده و می‌توانید از آنها برای اهداف مختلف خود استفاده کنید.

مشخص کردن گروه برای دفترچه تلفن

در این قسمت از پلاگین این شانس به شما داده می‌شود که کاربران وب سایت خود را در گروه‌ها و دسته‌های مختلف دسته بندی کنید از هر کدام از این گروه‌ها برای اهداف خاصی استفاده کنید.

امکان اتصال پلاگین به پنل اس ام اس ملی پیامک در بخش وب سرویس

در قسمت وب سرویس از پلاگین خود می‌توانید بین آن و پنل اس ام اس خود در ملی پیامک یک ارتباط مستقیم برقرار کنید و از ظرفیت آنها به صورت مشترک استفاده کنید. برای استفاده از این امتیاز، لازم است که اطلاعاتی مانند نام کاربری پنل شما در ملی پیامک، پسورد پنل شما در ملی پیامک و همچنین شماره یک خط اختصاصی که می‌خواهید پیامک‌ها از آن طریق ارسال شوند، وارد کنید.

 

دانلود افزونه وردپرس ارسال پیامک از مخزن وردپرس: https://fa.wordpress.org/plugins/melipayamak

 

امیدواریم افزونه معرفی شده نیاز های شما را برطرف کند، تیم ملی پیامک همواره می کوشد تا نیاز های کاربران خود را بهتر و جامع تر پاسخ دهد و در این راستا، علاوه بر پلاگین وردپرس، اقدام به ایجاد آزمایشگاه پیامکی برای ماژول whmcs برای نسخه تا 5 الی 7، جوملا، پرستاشاپ، اپن کارت و… کرده است.

 

همچنین در صورتی که شما مدیر یک شرکت طراحی سایت هستید و برای مشتریان خود از وردپرس و ووکامرس استفاده می کنید، می توانید با دریافت نمایندگی از ملی پیامک حاشیه سود خود را با فروش سامانه پیامک، پیامک انبوه و خطوط اختصاصی افزایش چشمگیری دهید.

 

از زمانی که برای مطالعه مقاله پلاگین ملی پیامک گذاشتید سپاسگذاریم، اگر همچنان سوالی در ارتباط با سامانه پیامکی یا پلاگین ملی پیامک دارید می توانید به صورت رایگان همه روزه (حتی ایام تعطیل رسمی) از ساعت 9 الی 22 با شماره 63404-021 داخلی 1 تماس بگیرید یا به وبسایت ملی پیامک به آدرس www.melipayamak.com مراجعه کنید.

 

 

 

امتیاز به مطلب

1 دیدگاه در “بهترین پلاگین تجهیز وردپرس و ووکامرس به ارسال پیام کوتاه (ملی پیامک)

 1. رضا گفت:

  من از این افزونه روی فروشگاه اینترنتی محصولات دیجیتال خودمون استفاده کردم واقعا، بی نقص بود و من همیشه سریعترین آپدیت هارو ازشون دریافت میکردم ( اون زمان روی مخزن وردپرس نبود) خود پنل سایتشون هم کاربردی و در عین حال ساده است. ما حتی خط خدماتی از ملی پیامک گرفتیم و در کل داشتن راهکاری ارتباطی دیجیتال بدون نیاز به اینترنت مثل همین پیامک حس قوت قلب و اطمینان را به مشتریان میده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
صفحه اصلی
فروشگاه
0 آیتم سبد خرید
حساب کاربری من